Zapraszamy na Zjazd Wolnościowy im. Miltona Friedmana. Będzie to już nasze trzecie spotkanie wyjazdowe i jednocześnie piąte Miltonalia, które organizuje nasza Fundacja. Poprzednie edycje zakończyły się wielkim sukcesem, który chcemy powtórzyć. Zjazd to wydarzenie adresowane do młodych ludzi związanych ze środowiskiem wolnościowym, ale nie tylko. Zaproszeni są wszyscy ci, którzy interesują się zarządzaniem projektami i którzy chcą poznać dobre praktyki pomagające przekuć swój pomysł w udane działanie.

W tym roku Zjazd organizujemy tam, gdzie zostaliśmy doskonale ugoszczeni rok temu – w Hotelu Senator (★★★☆) w Starachowicach. Doskonałe i sprawdzone miejsce to naszym zdaniem jeden z warunków udanego spotkania wolnościowców z całej Polski.

Zjazd Wolnościowy im. Miltona Friedmana jest naszym pomysłem na osiągnięcie trzech celów. Pierwszym z nich jest zwiększenie umiejętności praktycznych młodych aktywistów. Wiemy, że nasz ruch się rozwija i cieszy to nas, bo sami go współtworzymy. Ale wiemy też o tym, że wiele rzeczy możemy poprawić. Czasami okazją do tego może być wymiana doświadczeń i praca na konkretnych case – study. Chcemy pokazać naszym Uczestnikom jakie działania udały się w polskich wolnorynkowych instytucjach trzeciego sektora w ostatnim czasie i w jaki sposób osiągnięto te sukcesy.

Drugim celem naszego zjazdu jest przypomnienie postaci jego patrona, prof. Miltona Friedmana. Szanujemy niebywałe osiągnięcia Friedmana na polu nie tylko teorii ekonomii, ale także praktyki ekonomicznej i przede wszystkim wpływu, jaki miał na promocję rozwiązań opartych o dobrowolność. Nasze środowisko musi postawić na bardziej umiejętne komunikowanie swoich idei, dlatego też zdecydowaliśmy się wybrać na patrona zjazdu właśnie jego.

Trzecim powodem dla którego organizujemy zjazd jest chęć integrowania środowiska. Wiemy z doświadczenia, że warto się czasem spotkać w mniej oficjalnych sytuacjach i po prostu porozmawiać. Dzięki temu poznajemy się lepiej. A siłą naszego środowiska są przecież relacje.